A vitaminok közül immunrendszerünk egyik legfőbb "szövetségese" a C-vitamin. Mégis pocsékoljuk?! A válasz: IGEN!
A C-vitamin felfedezése óta számos vizsgálat született annak meghatározására, milyen hatékonysággal szívódik fel a szervezetben. A kutatások szerint: mivel a C-vitamin vízben oldódó, a szervezet csak korlázottan tudja elraktározni. A szervezet már egy hagyományos, 200 mg-os tablettával is csaknem teljesen telítődik. Minél nagyobb dózisban juttatjuk be a szervezetünkbe, annál kevesebbet tudunk hasznosítani belőle.
A C-vitamin felszívódásának egy része a szájnyálkahártyán, illetve a gyomorban valósul meg, de számottevő mennyiségben a vékonybélben történik.
A C-vitaminnak annyi ideje van felszívódni, ameddig áthalad az emésztő rendszeren és kiürül.
Az emésztőrendszerben a C-vitamin tartózkodási idejét befolyásolja, a gyomor telítettsége a bevétel időpontjában, illetve az emberek különböző metabolizmusa, ezért célszerűen időintervallumokban adják meg.
A tartózkodási idő
A fel nem szívódott C-vitamin a vastagbélbe kerül. Ilyenkor gyakran tapasztalhatók kellemetlen mellékhatások, például gyomorégés, megnövekedett vizelési inger vagy akár hasmenés is.
A vastagbélből a C-vitamin egyenesen a vizeletbe választódik ki.
Ebből is látszik, hogy nagyobb dózisok szedése esetén csupán azt érjük el, hogy vizeletünk C-vitaminban különösen gazdag lesz, miközben szervezetünk továbbra is C-vitaminra „éhezik”. A nagy mennyiségű kiürülő C-vitamin pedig akár a vesekő-képződést is elősegítheti.
Étrend-kiegészítő, nem helyettesíti a vegyes étrendet és az
egészséges életmódot.
A fogyasztó az ajánlott napi mennyiséget
ne lépje túl.
A termék kisgyermekektől elzárva tartandó.